Teksti suurus
Reavahe suurus
Kontrastsus

Menüü
Viimsi

Taotluste esitamise ja menetlemise infosüsteem

Tere tulemast Viimsi valla iseteeninduskeskkonda!

Viimsi valla iseteeninduskeskkonnas on võimalik koostada taotlusi digitaalselt nii era- kui juriidilise isikuna. Taotluste esitamiseks on vaja end identifitseerida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil ja taotluste esitamisel valida vastav isik (era- või juriidiline). 
 


Iseteeninduskeskkonna kasutamine

  • kõige mugavam on iseteeninduskeskkonnas toiminguid teostada Google Chrome ja Mozilla Firefox veebilehitsejatega, kuid iseteeninduskeskkond töötab ka muude veebilehitsejatega (nt Safari, Internet Explorer jt.)
  • kui digiallkirjastamine ebaõnnestub võib probleem olla digiallkirjastamist võimaldava veebilehe pistikprogrammis ehk pluginis. Vaata lisainfot
  • kui Teie ID-kaardi sertifikaadid on aegunud antakse teile sellest teada veateate abil. Sertifikaatide uuendamiseks palume pöörduda Piirivalve- ja Politseiameti esindusse. Info sertifikaatide kohta SK kodulehel

 

Andmekaitse

Viimsi vallavalitsuse iseteeninduskeskkonna taotluste käsitlemisel lähtume riiklikust "Isikuandmete kaitse seadusest".  Kliendi andmeid kasutatakse sihtotstarbeliselt kliendi poolt esitatud taotluste menetlemiseks ja taotlusest tulenevate toimingute läbiviimiseks ning ei ole esitatavad kolmandatele osapooltele. Kliendi kohta teostatakse automaatpäringud riiklikest andmebaasidest kliendi nõusolekul taoltuste mugavamaks täitmiseks ning taoltuste menetlusprotsessi kiirendamiseks. Juhul, kui klient ei ole nõus iseteeninduses kogutavate andmete edastamisega Viimsi vallavalitsusele taotluste menetlemiseks, siis on kliendil võimalus esitada taotlused ka vallavalitsuses kohapeal paberkandjal.